Yan Dal ve Çift Anadal Programı

Yan Dal Programı

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Yan Dal Programımıza Üniversitemizin tüm 4 yıllık Lisans Eğitimi veren bölümlerinden öğrenci kabul edilmektedir. Yan Dal programı için kontenjanımız ve başvuru tarihleri her eğitim-öğretim yılı için Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından duyurulmaktadır.

Programa başvuru ve kabul koşulları, başarı ve mezuniyet için gerekli olan koşullarla ilgili bilgiler ayrıntılı olarak Hacettepe Üniversitesi Yan Dal Programı Yönergesi’nde yer almaktadır. Yönergeye ulaşmak için tıklayınız.

Çift Anadal Programı

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Çift Anadal Programına Edebiyat Fakültesi'nin Tarih Bölümü ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri başvurabilirler. Programa başvuru ve kabul koşulları, başarı ve mezuniyet için gerekli olan koşullarla ilgili temel bilgiler ayrıntılı olarak Hacettepe Üniversitesi Çift Anadal Programı Yönergesi’nde yer almaktadır. Yönergeye ulaşmak için tıklayınız.

Öğrencinin programdan mezun olmak için alması gereken dersler ise bölümler arasında yapılan protokollerle belirlenmiştir ve programa kayıt yaptırdığınızda çift anadal danışmanınızın gözetiminde programınıza eklenecektir.

Arş.Gör. Işıl Aydın-Arş.Gör. Hayrunisa Topçu
Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
06800 Beytepe Ankara